Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
Годенко-Наконечна – копія2.jpgГоденко-Наконечна Олена Петрівна
Професор кафедри філософії і педагогіки, кандидат мистецтвознавства, культуролог. Член Національної спілки художників України (з 1989), Лауреат міської премії ім. М. Паніна (2014) у номінації «мистецтвознавство та педагогічна діяльність»); голова журі II етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів наукових робіт учнів — членів Малої академії наук (2013-2019).
Закінчила Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), факультет теорії та історії мистецтва, спеціальність – «мистецтвознавство»; була здобувачем наукового ступеню доктора філософії (кандидата мистецтвознавства) зі спеціальності «Теорія та історія культури» в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (захист дисертації, 2017).
Сфера наукових інтересів: культурологія, теорія та історія мистецтва (давня, зокрема трипільська культура; семіотика культури; проблематика сучасної культури і мистецтва; традиційні форми культури та естетичне виховання). Автор більш ніж 90 публікацій наукового та професійного спрямування (зокрема бл. 20 статей у фахових та зарубіжних виданнях), низки навчально-методичних праць, більше 20 науково-художніх видань (зокрема альбомів і каталогів виставок), бл. 20 статей-персоналій в «Енциклопедії сучасної України» НАН України.
Взяла участь у понад 30 міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференціях і семінарах з питань культури і мистецтва; розробила низку авторських курсів лекцій-презентацій з візуального мистецтва модернізму та постмодернізму (реалізація в галереях «Я Галерея» та «Артсвіт», 2011-2019).
Брала участь у міжнародних та всеукраїнських мистецьких проектах: грант міжнародного фонду Відродження на проведення Міжнародної бієнале «Пан-Україна’95», м. Дніпро, 1995; участь у міжнародному арт-фестивалі «SIGNALE», Магдебург, Німеччина, 2003; кураторство по Дніпровському регіону Всеукраїнського фестивалю «Культурний герой», Київ-Дніпро, 2003, та художнього проекту «7514», Київ, Національний художній музей України, 2006; організація виставки словацької графіки, Дніпро, 2004; член журі творчого огляду-конкурсу молодих авторів родини Івана та Марусі Гнипів (меценатів зі США), Дніпро, 2009-2011; автор художнього проекту «Український степ» (пленер і виставка), Дніпро, 2017, стипендія міського голови Б. Філатова; співорганізатор виставки «Поєднані Дніпром», Дніпро, 2018, та ін.

Викладає дисципліни: Культурологія, Світова та українська культура.

© 2006-2019 Інформація про сайт