Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
Годенко-Наконечна – копія2.jpg

Годенко-Наконечна Олена Петрівна – доктор філософії (кандидат мистецтвознавства), професор кафедри філософії і педагогіки НТУ «Дніпровська політехніка», культуролог, арт-критик. Сфера наукових інтересів: мистецтвознавство, культурологія, теорія та історія образотворчого мистецтва.

Освіта: Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), факультет теорії та історії мистецтва, спеціальність – «мистецтвознавство».

Здобувач наукового ступеню зі спеціальності 26.00.01 «Теорія та історія культури» в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України (дисертація PhD 2017 р. «Трипільська орнаментика: типологізація, інтерпретація, семантичні, художні та функціональні особливості»).

Працює на кафедрі з 2017 року. Викладає дисципліни: «Загальна історія мистецтва», «Візуальне мистецтво доби модернізму та постмодернізму» (для бакалаврів спеціальностей 034 – Культурологія, 033 – Філософія); «Історія української культури», «Історія декоративно-вжиткового мистецтва та урбаністика», «Сучасні теорії культури», «Українське образотворче мистецтво», «Законодавство у сфері культури» (для бакалаврів спеціальностей 034 – Культурологія); «Світова та українська культура», «Ціннісні компетенції фахівця» (для бакалаврів різних спеціальностей).

Автор 2-х колективних монографій, понад 90 публікацій наукового та професійного спрямування, низки навчально-методичних праць, понад 20 науково-художніх видань (альбомів, каталогів виставок), більше 20 статей-персоналій в «Енциклопедії сучасної України» НАН України.

Взяла участь у понад 30 міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференціях і семінарах з питань культури і мистецтва; розробила низку авторських курсів лекцій-презентацій з візуального мистецтва модернізму та постмодернізму (реалізація в галереях «Я Галерея» та «Артсвіт», 2011-2020).

Лауреат міської премії ім. М. Паніна в номінації «Мистецтвознавство та педагогічна діяльність» (2014), голова журі обласного етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук (секція «Мистецтвознавство та фольклористика»), засновник «Пан-Української галереї». Брала участь у міжнародних та всеукраїнських мистецьких проектах: грант міжнародного фонду Відродження на проведення Міжнародної бієнале «Пан-Україна’95», Дніпро, 1995; міжнародний арт-фестиваль «SIGNALE», Магдебург, Німеччина, 2003; Всеукраїнський фестиваль «Культурні герої», Київ-Дніпро, 2003; художні проекти «7514», Київ, Національний художній музей України, 2006; «Український степ» (пленер і виставка, Дніпро, 2017, стипендія міського голови); «Поєднані Дніпром», Дніпро, 2018-2019, та ін.


     Наукометричні профілі:© 2006-2020 Інформація про сайт