|
Пам’ятаємо Шевченка. Віримо в Україну
20 березня 2014 року о 13:00 у Центрі естетичного розвитку кафедри філософії НГУ (аудиторія 1/119) відбулися урочисті збори «Пам’ятаємо Шевченка. Віримо в Україну», присвячений 200-річному ювілею з дня народження Т.Г. Шевченка. В урочистостях брали участь студенти, викладачі та співробітники НГУ, а також запрошені гості, серед яких були:
- Чоловічий вокальний ансамбль НГУ «Обертон» під орудою О. Переверзєва, у виконанні якого прозвучали: українська народна пісня
- «Гей, розвивайся та сухий дубе» та «Реве та стогне Дніпр широкий», своєрідний гімн Українців зі свого першого виконання в 1886 році на сцені Одеського театру під час гастролей Марка
Кропивницького в п’єсі «Дай серцю волю…». Автором мелодії є український педагог, композитор з Одеси Д. Крижанівський;
- Доктор філологічних наук, професор (Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ) А.И. Поповський, який виступив з блискучою промовою про літературну творчість Т.Г. Шевченка;
- Ансамбль бандуристок «Мальви» під керівництвом Наталії Хміль (Дніпропетровська державна консерваторія), який виконав пісню «Укріпи нас, любов» - музика та слова Зої Ружин, «Ой єсть в лісі калина» - народна, в обробці Дмитра Губ’яка, а також пісню на слова Т.Г. Шевченка «Ой, гоп, не пила» в обробці Світлани Овчарової;
- Студенти Дніпропетровської консерваторії Олексій Таран та Анастасія Расторгуєва, концертмейстер Людмила Рибак, які виконали зворушливий дует Яреми (О. Таран) та Оксани (А. Расторгуєва) з опери О. Білаша за темою Т.Г. Шевченка «Гайдамаки», а також пісню на слова Т.Г. Шевченка (музика Якова Степового) «Утоптала стежечку»;
- Мистецтвознавець О.П., викладач О.П. Годенко-Наконечна (Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ), яка виступила перед аудиторією з надзвичайно цікавою доповіддю про Т.Г. Шевченка як художника, про його художню спадщину, що супроводжувалося показом слайдів.
Урочистому зібранню представили свої доповіді також студентка
НГУ Галина Чорна та доцент каф. Філософії НГУ Жижченко В.П., у яких мова йшла про філософські погляди Т.Г. Шевченка.
Прозвучали пісні на слова Т.Г. Шевченка у виконанні співробітниці кафедри філософії НГУ Тетяни Аксютенко «Думи мої, думи» (музика Миколи Лисенка), «Єсть на світі доля» (музика Тетяни Аксютенко), «Зоре моя вечірняя» (музика Гордія Гладкого).
Про поезію Т.Г. Шевченка в музичній творчості захоплююче розповіла в своїй доповіді «Т.Г. Шевченко і музика» кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Н.Ю. Тарасова. У виконанні В. Гончаренка, студента НГУ гр. ТТммС-13-1 прозвучала перша частина сонати №14 Л. Бетховена, яка була одним з улюблених творів класичної музики Т.Г. Шевченко.
Вірші Т.Г. Шевченка читали студенти з групи ГКгр-12 НГУ: М. Нечепоренко («Не нарікаю я на Бога»), Богдан Губа та Катерина Накришка (уривок з поеми «Кавказ»), Ярошенко Альона («Розрита могила»), Ілгар Ахмедов «І Архімед, і Галілей».
Прозвучали у аудіозаписах також вірш Т.Г. Шевченка «Мені однаково…» у виконанні заслуженого артиста України, лауреата шевченківських премій, актора Дніпропетровського театру одного актора «Крик» М. Мельника, а також пісня на слова Т.Г. Шевченка «Світе ясний! Світе тихий!» дніпропетровського композитора Л.Г. Козельчука.
Працівники бібліотеки НГУ в особі Н.А. Вітрук люб’язно надали свою підтримку й допомогли організувати літературну виставку, присвячену життю і творчості Великого Кобзаря, де можна було погортати сторінки цікавих видань зі світлинами рукописних текстів Т.Г. Шевченка, історичних місць, де проходили життєві шляхи Тараса Григоровича, сторінки з поезіями, які закарбовуються в душу не одного покоління як у минулому, так і а сучасному та майбутньому своєю полум’яною любов’ю до України та її народу не одного покоління. За надану можливість спілкування з книгою сердечна подяка директору бібліотеки НГУ Нефедовій О.Н.
Кафедра філософії дякує всім небайдужим, хто відгукнувся, був присутнім, чи брав участь в урочистих зборах та їх організації.
|